Верховна Рада України зареєструвала законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вжиття заходів щодо захисту бджільництва» (№2140). Про це свідчать дані на сайті ВРУ.

— Законопроєкт розроблений з метою захисту галузі бджільництва України, забезпечення законних прав та інтересів бджолярів, посилення кримінальної відповідальності за порушення законодавства в галузі бджільництва особами, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин в період медозбору, — йдеться в пояснювальній записці до документа.

Законопроєкт передбачає доповнити Кримінальний кодекс України статтями, які посилять кримінальну відповідальність щодо осіб, які використовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин в період медозбору.

Зокрема, при застосуванні засобів захисту рослин для обробки медоносних рослин в період медозбору без повідомлення фізичним або юридичним особам, які займаються бджільництвом і органів місцевого самоврядування, попри наявність можливості подати ці відомості, пропонується встановити санкцію у вигляді штрафу від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн – 8500 грн) або громадські роботи на строк від 120 до 200 годин.За ті ж дії, якщо вони створили небезпеку потрави (загибелі) бджолиних сімей і завдали істотної шкоди фізичним та юридичним особам, які займаються бджільництвом пропонується встановити санкцію у вигляді штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн – 17000 грн) або обмеження волі на термін до 5 років або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 2 років або без такого.

Згідно з приміткою цієї статті, істотною шкодою вважається матеріальний збиток (збитки), заподіяний фізичним і юридичним особам, які займаються бджільництвом який в 100 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, або інший істотної шкоди, заподіяний природному середовищу в області бджільництва.

Також пропонується встановити час для обробки ЗЗР медоносних рослин в період медозбору виключно в нічний час — з 21:00 до 05:00.

Ініціаторами законопроєкту є Андрій Деркач, Ігор Молоток, Нестор Шуфрич, Юрій Павленко, Валерій Давиденко, Валентин Наливайченко та інші.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram