На відміну від Європи, в Україні вирощування енергетичних сільгоспкультур слабо розвинене. Енергетичною вербою, тополею та міскантусом засаджено близько 4000 га  земель. Між тим, галузь має колосальний потенціал. Про це пише газета День.У нашій країні близько 4 млн га малородючих земель сільгосппризначення. Вони розпайовані, але вести на них традиційне сільське господарство не вигідно. Більшість із цих площ якнайліпше підходять для вирощування енергетичних культур — верби, тополі, міскантуса, світчграса та інших. Їх культивування активно розвивається в Європі: для фермерів це прибутковий бізнес і покращення стану земель, для місцевих громад — плата за оренду, створення нових робочих місць, для країни — енергонезалежність, покращення екологічного стану.

NB: Прогнозується, що до 2020 р. площа земель у ЄС, доступних для вирощування енергокультур, зросте до 20,5 млн га, а до 2030-го — до 26,2 млн га.

В Україні ж галузь із вирощування енергетичних сільгоспкультур перебуває в зародковому стані — енергокультурами засаджено близько 4000 га. Здебільшого це енергетична верба, тополя та міскантус, які дають середню щорічну урожайність 20 т/га.

NB: Потенціал галузі колосальний, вона здатна збільшитися у 250 разів. За розрахунками науковців, з 1 млн га можна зібрати 11,5 млн т врожаю енергокультур, що здатні замінити 5,5 млрд куб. м природного газу.

Потенційно енергетичні культури в країні можуть замістити близько 20 млрд куб. м природного газу, або дві третини потреб країни в газопостачанні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram