Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою заснував Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, затвердив його Статут та забезпечив формування статутного капіталу. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

За його словами, Фонд покликаний кардинально змінити правила гри у фінансовому секторі на користь дрібних агровиробників.

Ми створюємо сучасні інструменти для підтримки малих фермерів, адже саме дрібні агровиробники є основою продовольчої безпеки нашої держави: вони виробляють понад 50% усієї сільгоспродукції. Запуск Фонду часткового гарантування кредитів суттєво знизить для банків ризики кредитування дрібних аграріїв. Отже, відсоткові ставки мають стати доступнішими, а строки кредитування тривалішими, переконаний Роман Лещенко.

Міністр додав, що відсутність тривалої кредитної історії протягом багатьох років позбавляла малий агробізнес можливості інвестувати кошти в розвиток. Відсотки за кредитами для них були в середньому на 5–7 % вищі, ніж для “великих” аграріїв. Тож дрібні агровиробники віддавали перевагу “коротким” кредитам для покриття поточних потреб.

Читайте за темою: Лише 5% українськх аграріїв мають змогу кредитуватися в іноземних банках

Тепер же Фонд надаватиме кредитні гарантії для первинних виробників сільгоспродукції, що обробляють не більше 500 га землі. Гарантії від Фонду надаватимуться на термін до 10 років у розмірі до 50% непогашеної суми основного боргу перед фінустановою.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram