Сьогодні практично жоден український банк не може надавати сільськогосподарському бізнесу довгострокових фінансових ресурсів. Саме тому стратегічним для України в умовах вільного ринку землі є створення Державного земельного банку. Як проінформував сайт Земляк, так вважає президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

Він вважає, що такий орган правильно і дієво створювати у кооперації з міжнародними фінансовими інститутами. Адже йдеться про земельні кредити строком на 5-10 років.

— В умовах вільного ринку — це оптимальний строк, щоб повернути кошти за купівлю землі. Давати таке кредитуваннями міг би спеціалізований земельний банк, — вважає Леонід Козаченко.

За його словами, ще 4 роки тому на Всесвітньому економічному форумі в Швейцарії на круглому столі щодо землі багато великих міжнародних фінансових інститутів були готові дати Україні кошти під заставу державних земель у рамках такого банку. На разі ж лише 5% аграріїв наразі мають змогу отримати кредити в іноземних банках.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram