До травня китайські експортні пропозиції добрив практично повністю зникають з ринку. Про це повідомив аналітик Bloomberg Intelligence Алексіс Максвелл.

Причиною суттєвого скорочння пропозиції є підготовка до зимових Олімпійських ігор, які відбудуться у Пекіні у лютому. Китайська влада видала ряд розпоряджень про зупинку заводів з виробництва добрив, аби обмежити забруднення повітря на час Олімпіади. Зокрема, за інформацією аналітика Scotiabank Бена Айзексона, три заводи в північній провінції Шаньсі вже попросили почати працювати на 50% потужності.

Скорочення виробництва вже підвищило внутрішні ціни на азотні добрива. Схоже регламентування роботи прогнозують і для інших заводів по всій країні. Зокрема, прогнозують скорочення або призупинення роботи більшості заводів з виготовлення карбаміду.

Зазначимо також, що Китай, який є ключовим постачальником сечовини, сульфатів і фосфатів на світовий ринок, з кінця минулого року обмежував експорт добрив, щоб захистити внутрішні поставки. Це посилило глобальний ціновий шок і може ще більше розпалити продовольчу інфляцію.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram