Україна стала першою в світі країною, де розробили технологію промислового вирощування посадкового матеріалу часнику. Так, вже зовсім скоро можливий перехід від класичної висадки часнику зубками до висадки «соло», відомої в народі як «однозубка», розповів керівник групи компаній Best Garlic Михайло Сорока у інтерв’ю SEEDS.

— Впродовж останніх п’яти років ми вели серйозні експерименти в полях на значних площах. Вибудовували власну технологію, але в даному випадку, робота йшла над створенням завершеною технології — посівні машини, засоби і знаряддя обробки, збиральна техніка і так далі. І тільки в цьому році маємо результат — Україна першою в світі почне застосовувати нову технологію, новий вид посадкового матеріалу в такому архаїчному напрямку, як часниківництво, — сказав він.

За словами Михайла Сороки, створений продукт, який «збалансований» науково, економічно, і технологічно, адже недоцільно однією культурою займати два роки земельну ділянку.

— Проблема завжди була в тому, щоб на великих площах зібрати «соло» механічно і швидко. І тільки зараз нам вдалося створити відповідну техніку і адаптувати її. Вдалося запустити велике виробництво посадкового матеріалу, довести це все до складу, а потім — і до покупця. Наскільки мені відомо, це раніше нікому не вдавалося, — додав він.

На думку аграрія, Україна має хороший потенціал, щоб стати провідним гравцем на світовому ринку насіння часнику, тому що зараз має свою конкурентоспроможну технологію.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram