Ціни на тепличні овочі в Україні продовжують зростати, причому, темпи подорожчання цієї продукції на поточному тижні істотно прискорилися. Про це свідчать дані щоденного моніторингу проєкту EastFruit.

Туреччина є традиційним постачальником тепличних овочів на український ринок у цей час року, а також лідером з постачання огірків і томатів в Україну: на частку турецьких постачальників припадає до 80% всього обсягу імпорту цих овочів на український ринок.На даний момент продавці пропонують імпортний огірок по ціні 50-52 грн/кг($2,04-2,12/кг) в залежності від якості і сорту продукції, що поставляється. Таким чином, тільки з початку поточного тижня ціни на цю продукцію зросли в середньому на 12%. Томати виробництва Туреччина пропонуються в Україні за ціною 45-48 грн/кг ($1,84-1,96/кг), що в середньому на 25% дорожче, ніж тижнем раніше.

— Істотне зростання цін на тепличну продукцію протягом минулого тижня пояснюється досить обмеженою кількістю цієї продукції на ринку і більш високою якістю останніх партій імпортних тепличних огірків і томатів, — зазначив Олександр Хорєв керівник проєкту АПК-Інформ «Овочі та фрукти».

За словами ключових гравців ринку, ще одним фактором стрімкого подорожчання тепличних овочів є значне скорочення поставок з Туреччини, в той час як місцеві огірки й томати на ринку практично не пропонуються. Також, українські трейдери відзначали, що чергове підвищення цін у сегменті тепличних овочів негативного впливу на темпи збуту не надавало, навпаки, попит на продукцію протягом тижня залишався ажіотажним..

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram