За різними оцінками, якщо лютий-березень будуть посушливими, недобір озимих культур на Херсонщині може становити від 10 до 50% їх врожаю.

Майже повна відсутність дощів та снігу в традиційно «мокрий» сезон на Херсонщині дуже збентежила аграріїв. А особливо тих, хто веде сільгоспвиробництво на межі з Олешківською пустелею, пише golos.com.ua.— Перспективи аж ніяк не райдужні. Зазвичай взимку хоч 100 міліметрів опадів набиралося, а нині маємо… три. На додачу, ще й сильні вітри дмуть, які буквально видувають з ґрунту залишки вологи. Земля просто скам’яніла: хотіли було взяти пробу в полі, то бур далі п’ятдесяти сантиметрів не пішов — застряг. Мої односельці сподіваються, що «недобір» вологи взимку компенсують березневі дощі, та я б не був такий упевнений: через глобальне потепління ті весняні зливи з кожним роком дедалі скупіші, — розповідає Андрій Щедрінов, керівник фермерського господарства «Теллус-Юг» (село Гладківка Голопристанського району).

За даними обласного Гідрометцентру, лише за підсумками минулого року опадів у краї випало на 10% менше, ніж у середньому. Січень у цьому плані став ще скупішим на дорогоцінну для південного степу вологу. І якщо лютий-березень будуть такими ж посушливими, то недобір озимих культур на Херсонщині може становити від 10 до 50% відсотків їх врожаю.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram