В Україні офіційно затвердили перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії

Фото: Харківська ОВА
Редакція GrowHow.in.ua  2022-12-29
В Україні офіційно затверджено перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії та тимчасово окупованих росією. Про це GrowHow стало відомо з наказ №309, опублікованому на сайті Мінреінтеграції.

Документ скасовує попередній наказ №75 (від 25 квітня), яким було затверджено перелік територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації. До цього переліку, однак, не входили деякі території, які на цю дату вже були деокуповані (Київська, Житомирська, Чернігівська області).

Про важливість доопрацювання попереднього документу та затвердження нового переліку неодноразово наголошувала українська бізнес-спільнота. Підприємства, які працюють на таких територіях можуть не сплачувати екоподаток на час війни та мають ряд податкових пільг. Через відсутність Постанови Кабміну, яка б затверджувала перелік таких територій для цілей оподаткування, скористатись даними пільгами було неможливо.

Читайте також: Агропідприємства можуть подати заяву на включення їх до переліку об’єктів критичної інфраструктури

До постанови Мінреінтеграції №309 включено як вище зазначені області, так і окуповані з 2014 року території (Крим). Аби скористатись пільгами, бізнесу, який працює на цих територіях потрібно буде задекларувати ці пільги у податковій звітності. Йдеться про пільги з плати за землю, податку на нерухоме майно (відмінне від земельної ділянки), за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх частки, а також загальне мінімальне податкове зобов’язання за землю за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram