У США мережа Walmart зареєструвала патент на дрони у вигляді бджіл, які потенційно можуть запилювати культури, як справжні бджоли. Як пише Science Alert, безпілотники переносять пилок з однієї рослини на іншу, використовуючи датчики та камери для виявлення місць посівів.

Разом із «штучними бджолами» компанія запатентувала ще п’ять фермерських безпілотників, один із яких знаходитиме шкідників, а інший контролюватиме здоров’я сільськогосподарських рослин.

Вчені вже давно шукають способи штучно замінити бджіл через їхнє стрімке вимирання. Адже без запилення майже третина продуктів, що споживає людство, можуть зникнути. До прикладу раніше науковці Гарвардського університету розробили прототип дронів бджіл ще в 2013 році. А у 2017-му їх колеги з Японії презентували міні-безпілотники, здатні замінити бджіл в запиленні рослин.

Незважаючи на те, що «гарвардські бджоли» можуть виконувати кілька трюків, вони все ще не можуть бути дистанційно керовані. А от в патенті на робототехнічні бджоли Walmart така можливість прописана, як і можливість автоматичного виявлення пилку. Тому в майбутньому «штучні» бджоли можуть стати реальністю.