В ОП обговорюють нову податкову реформу «10–10–10»: в чому суть

У середині травня низка бізнес-обʼєднань виступила із закликом до президента звільнити керівника податкового комітету ВР Данила Гетманцева та загалом змінити підхід до формування економічної політики. Зі слів заступника очільника Офісу президента Ростислава Шурми, на сьогодні в ОП активно залучають бізнес-спільноти до обговорення майбутніх реформ, передає Forbes.ua.

Ми активно залучаємо і громадських діячів, і бізнесменів до процесу формування рішень. Інша справа, що далеко не завжди результат відповідає їхнім чи навіть моїм очікуванням, адже це завжди складний консенсус. Навіть усередині бізнесу різні асоціації мають різний погляд на ту саму проблему, зазначив Ростислав Шурма.

Зокрема, на сьогодні у владних коридорах активно обговорюється реформа “10-10-10”, суть якої полягає в тому, що відбудеться зменшення відсоткової ставки податків в обмін на доступ податкової до руху коштів по рахунку.

— Остаточного рішення ще немає. Але так, ми справді обговорюємо модель, яка називається «10–10–10»: 10% – податок на прибуток, 10% ПДФО та 10% ПДВ, а також скасування ЄСВ та воєнний збір 3%. Однак при цьому майже повне скасування всіх пільг, посилення відповідальності за порушення податкового законодавства й такі речі, як, наприклад, доступ податкової до інформації про банківські рахунки для запобігання ухиленню від сплати податків, — пояснив Ростислав Шурма.

Отож нова податкова модель «10-10-10»:

10% – податок на прибуток
10% – ПДФО
10% – ПДВ
3 % – військовий збір

При цьому — ЄСВ та всі податкові пільги — скасовуються, а також планується посилити відповідальність за порушення податкового законодавства та надати податковій доступ до руху коштів по рахунках.

Зі слів заступника голови ОП, рішення повинно бути прийнятим в найближчі місяці до півроку.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram