В Австралії виготовили біорозкладну харчову плівку з відходів картоплі

Харчова плівка, яка зазвичай використовується для обгортання їжі, виготовляється з пластику. Але тепер створено його екологічний двійник. Його розробила австралійська компанія Great Wrap. Нова плівка виготовлений з натуральних інгредієнтів, тому вона біологічно розкладається.

Ці природні інгредієнти — це крохмаль, видобутий із картопляної шкірки, змішаний із використаною кулінарною олією та рослинним крохмалем під назвою маніок. За інформацією Great Wrap, на сьогодні це єдина альтернатива поліетиленовій плівці для загортання їжі, «зробленої з нафти».

— Наші матеріали поводяться так само, як і звичайний пластик, але вони розкладаються менш ніж за 180 днів. Плівка Great Wrap повністю компостується, а це означає, що вона не залишає жодного мікропластику, — йдеться на веб-сайті компанії.

Творці натуральної плівки також описують переваги компостування відходів.

— На нашій планеті є три природних поглиначі вуглекислого газу: океани, атмосфера та ґрунт. Накопичення вуглекислого газу в нашій атмосфері та океанах прискорює зміну клімату з небезпечною швидкістю. З іншого боку, наші ґрунти відчайдушно потребує більше вуглецю. Якби ми щороку додавали лише 0,4 % органічного вуглецю до ґрунтів і садів через компостування, компенсували б негативні наслідки вивільнення глобальних парникових газів.

Компанія має намір замінити весь у світі одноразовий пластик придатним для компостування пластиком, виготовленим із «їжі, лісу, стічних вод, морських водоростей або інших біовідходів». За яку ціну? 30-метровий рулон фольги Great Wrap коштує 35 доларів. На сьогодні питання відкрите: чи захочуть люди платити приблизно в 7 разів більше за продукт, необхідний на кожній кухні, і тим самим сприятимуть захисту Землі від пластикового сміття?

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram