Зруйновані внаслідок ударів зерносховища вимагатимуть для заміни та ремонту 272 млн дол. США — аналітики

Моніторинг сільськогосподарської галузі в Україні показує, що найбільшим його елементом, що постраждав, є сільськогосподарські угіддя. Втрата від знищення або пошкодження полів та не зібраного з них урожаю оцінюється у суму 2135 млн. доларів США, пишуть аналітики Pro-Consulting

Українські сільськогосподарські землі ушкоджуються і від прямого фізичного впливу, і від забруднення мінами, а також боєприпасами, що не розірвалися. Для обстеження та розмінування угідь у зонах бойових дій потрібно близько 436 млн. доларів США.

Ринки сільськогосподарської галузі України, особливо у південних регіонах, чутливі до наявності та стану іригаційних споруд. Ремонт та заміна пошкодженої інфраструктури зрошення полів вимагатиме витрат на суму близько 225 млн доларів США.

Найбільші втрати суб’єкти сільськогосподарської галузі в Україні зазнають від неможливості зібрати врожай у районах активних боїв, на замінованих угіддях та окупованих територіях. Незібраними залишаться озимі культури на площі приблизно 2,4 млн га, що спричинить збитки на суму близько 1,435 млрд доларів США.

Другим за обсягом втрат на ринках сільськогосподарської галузі в Україні є збитки від знищення та пошкодження сільськогосподарської техніки. Аграрії семи областей країни, де відбувалися бойові дії, втратили сумарно понад 2280 машин і тракторів, які могли б бути задіяні у проведенні жнив та посівних робіт. Вартість заміни та ремонту пошкодженого обладнання оцінюється в 926,1 млн. доларів США.

Зруйновані внаслідок ударів зерносховища вимагатимуть для заміни та ремонту 272 млн дол. США.

Через мобілізаційні заходи, переміщення частини населення через війну за кордон суттєво зменшилися трудові ресурси на ринках сільськогосподарської галузі в Україні. Деякі сільськогосподарські підприємства, особливо у прикордонних регіонах, через брак робочої сили змушені призупинити чи сильно скоротити діяльність.

Аналіз сільськогосподарської галузі в Україні показує, що через вплив зазначених вище військових факторів вітчизняні аграрії зберуть урожаю на 30-40% менше.

Скорочення виробництва продукції на ринках сільськогосподарської галузі в Україні відбувається і через загибель сільськогосподарських тварин. Худоба та птиця страждають не тільки від прямого впливу озброєння, що застосовується в боях, а й від неможливості доступу на ферми в районах бойових дій, постачання кормів та забезпечення ветеринарного обслуговування. Внаслідок цього вже загинуло 92 тис. голів великої рогатої худоби, 42 тис. голів овець і кіз, 258 тис. свиней та понад 5700 тис. голів птиці.

За результатами дослідження сільськогосподарської галузі в Україні можна прогнозувати, що основним джерелом продовольства для забезпечення внутрішньої потреби країни та експорту стануть найменш постраждалі від війни західні та центральні регіони. Сільськогосподарський потенціал східних та південних областей почне відновлюватись після закінчення військових дій. Для цього необхідно буде задіяти зовнішні фінансові ресурси у рамках міжнародних програм.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram