Україна відстає від країн ЄС за показниками урожайності практично усіх основних сільськогосподарських культур. Про це йшлося під час семінару «Розмова з агроекспертом. Про все, що у вас наболіло» від компанії Art FieldS.

Так, цьогорічна середня урожайність озимого та ярого ріпаку в Україні 28,6 ц/га, тоді як у Європі 32,3 ц/га. Відстає Україна і в урожайності озимої та ярої пшениці 46,2 ц/га проти 58,2 ц/га у країнах ЄС.

Наші аграрії цьогоріч також отримали на 20 ц/га менше озимого та ярого ячменю. Збиральна кампанія кукурудзи ще триває, однак наразі показники урожайності майже на 15 ц/га менші, аніж у європейських фермерів.

Щодо соняшника та сої, то експерти роблять обережні прогнози про вищу цьогорічну урожайність цих культур в Україні, аніж у країнах ЄС.

Однак загалом по сільськогосподарських культурах вже помітна тенденція нижчої врожаності. Причини виділяють різні, залежно від особливостей кожної культури. Зазначають, до прикладу, що на зниження урожаю ріпаку цьогоріч вплинули падалиця і затримки зі збиранням у низці регіонів. Урожайність пшениці знижена через неправильну сівозміну, незбалансоване мінеральне живлення та інші чинники.

Детальніше про причини низької врожайності та шляхи її подолання читайте у матеріалі  Поради агроексперта: як побороти низьку урожайність?  

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram