Уряд збільшив суму безвідсоткових кредитів для малих фермерів на купівлю землі

Уряд вніс зміни до Постанови № 1102 від 25 серпня 2004 року щодо надання безвідсоткових кредитів сімейним фермерським господарствам без набуття статусу юридичної особи, збільшивши фінансування і строк кредитування удвічі – до 1 млн грн до 10 років.

Про це йдеться на сайті Мінагропроду.

На 2022 рік на програму підтримки малих фермерів  закладено суму 100 млн грн з можливістю збільшення бюджету.

У рамках відкриття ринку землі безвідсоткові кредити сімейним фермерським господарствам без статусу юридичної особи для купівлі сільськогосподарських земель є вагомим внеском Уряду для підтримки малих фермерів, – наголошують у міністерстві. У сімейних фермерських господарств здебільшого немає кредитної історії, що стає перепоною для залучення коштів через банківські установи. Ці кредити будуть спрямовані на купівлю до 20 га землі сільськогосподарського призначення через Укрдержфонд.

– Нашою стратегією в агросекторі є посилення турботи саме про малих і середніх аграріїв. Їм розвиватися значно складніше, ніж великим гравцям ринку, але кумулятивний ефект, який їхня діяльність приносить українській економіці, дуже потужний. Кожен свій крок ми звіряємо з тим, щоб забезпечити невеликі фермерські господарства необхідною їм фінансовою підтримкою у максимально можливому обсязі, – зазначив Роман Лещенко, Міністр аграрної політики та продовольства України.

Кабінет Міністрів України Постановою визначив:

  • зміни підходу до розподілу коштів між регіонами для надання фінансової підтримки на поворотній основі;
  • збільшити розмір фінансової підтримки до 1 млн грн на одне фермерське господарство;
  • сімейним фермерським господарствам без набуття статусу юридичної особи надати фінансову підтримку для придбання землі сільськогосподарського призначення;
  • процедуру перерозподілу коштів, якщо фермерське господарство-переможець конкурсу відмовляється від фінансової підтримки або укласти договір неможливо;
  • надання безповоротної фінансової підтримки фермерським господарствам через Укрдержфонд.

Як зазначає Міністр Роман Лещенко, водночас із запуском Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, який дає змогу профінансувати аграріїв, що обробляють до 500 га землі, на суму 24 млрд грн, ця програма кредитування – ще один дуже важливий фінансовий інструмент для невеликих сімейних фермерських господарств.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram