Сьогодні в Україні формується відкладений попит на азотні добрива через те, що аграрії не хочуть їх купувати, очікуючи на зниження цін навесні. Як повідомили на Феййсбук-сторінці Forge, за словами директора “Укрхімекспорту” Олексія Малеванця, це може спричинити проблеми з доставкою КАС.

Він зазначив, що підвищений попит у певний період викличе труднощі саме з карбамідно-аміачною сумішшю, оскільки для її доставки необхідний спеціальний транспорт.

Знайти вільну автоцистерну навесні буде нереально. Це не гранульовані добрива, які можна вивезти із заводу чи складу власним автотранспортом. Виникатимуть ситуації, коли товар є на заводі, аграрій за нього заплатив, але довезти нема чим. Через що постачання будуть невчасними, пояснив Олексій Малеванець.

Також через високу ціну сьогодні аграрії не мають змоги заздалегідь купити КАС, залишивши її на зберіганні у трейдера, як це було минулого року. Фахівець розповів, що зараз склади його компанії на 50% менш заповнені порівняно з минулим роком. Він прогнозує, що на тлі загального дефіциту азотних добрив, проблеми з КАС будуть найбільшими.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram