Повідомлення про можливе обмеження експорту української пшениці це черговий виток інформаційної війни, адже жодних підстав для обмеження експорту пшениці немає. Про це заявили в Українській зерновій асоціації, коментуючи новину про те, що у січні Україна може обмежити експорт продовольчої пшениці.

В УЗА зазначили, що цьогоріч Україна отримала рекордний врожай пшениці. Він гарантує продовольчу безпеку країни, оскільки Україна споживає не більше 20% вирощеної в цьому році пшениці.

Темпи експорту пшениці з України щороку знижуються з початком нового календарного року. Тоді кон’юнктура світових ринків знижує конкурентоздатність української пшениці. Окрім того, традиційно, експортери переорієнтовуються на експорт кукурудзи, зазначила в УЗА.

Там додали, що Україна є важливим партнером в забезпеченні продовольчої безпеки на глобальному рівні. Експорт зерна приносить аграріям прибуток, а для країни забезпечує надходження валютної виручки та податків до бюджету.

Фахівці УЗА зазначили, що будь-які обмеження експорту приведуть до того, що сільгоспвиробники не зможуть реалізувати вирощений врожай, не отримають доходів та зменшать посівні площі під відповідними культурами. Україна, в результаті, отримає зменшення врожаїв. Також це призведе до зниження інвестицій в зернову галузь.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram