В кінці жовтня в Україні запустять цифрову платформу взаємодії держави і агробізнесу. Вона працюватиме на базі Державного аграрного реєстру і матиме назву “ДАР”. Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба в коментарі Укрінформу.

Йдеться про перехід від паперових до цифрових носіїв. У межах платформи сільгоспвиробник зможе працювати з реєстрами, на яких відображена інформація про нього, зможе побачити, яка інформація внесена в реєстр. Також аграрій зможе перевірити у держкадастрі дані про ділянки, які він орендує або має у власності. За допомого платформи буде змога і реєструвати онлайн договір оренди.

Читайте також: Діджиталізація української аграрної сфери буде дворівневою

Залогінившись за допомогою електронного цифрового підпису, фермер зможе побачити у своєму кабінеті всю інформацію, яку про нього бачить держава. Цю інформацію можна буде доповнювати.

Мова про виведення взаємодії держави і аграрного бізнесу на новий лад. Фактично весь периметр взаємодії держави і аграрного бізнесу буде перекритий цією платформою. Для спрощеного усвідомлення можна використовувати назву “АгроДіЯ”. Суть така ж, але це буде уряд-агробізнес-портал, розповів Тарас Дзьоба.

Він зазначив, що у майбутньому також планують через цей реєстр долучати грантову допомогу, кошти міжнародних партнерів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram