В Україні планують діджиталізовувати аграрну сферу на двох рівнях. Про це розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифровізації, цифрової трансформації Тарас Дзьоба, — повідомила пресслужба Міністерства.

За його слова перший рівень цифорової трансформації покриває взаємодію держави та учасників сектора. Його ціллю є зробити так, щоб будь-які відносини і послуги між фермерами, господарствами та державою відбувалися на базі цифрової омніканальної платформи. Другий рівень це власне цифрова трансформація сільськогосподарських виробників.

Ми як держава зацікавлені, щоб учасники сектору почали використовувати цифрові рішення, в тому числі в менеджменті та управлінні земельними ресурсами. Це дасть змогу отримувати більші прибутки, відтак платити більші податки, роблячи свій внесок у соціально-економічний розвиток, — зазначив Тарас Дзьоба.

В аграрному Міністерстві також розповіли, що сьогодні працюють над системним рішенням у сфері земельного моніторингу для міжвідомчої взаємодії. Зокрема, напрацьовують Постанову Кабміну, яка покриватиме автоматичну взаємодію як мінімум шести реєстрів. Значний вклад у цю роботу здійснюють міжнародні партнери USAID, Світовий Банк, розробники ДП Центр ДЗК, Інститут Землекористування НААН.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram