За останній період помітно збільшилася чисельність павутинного кліща на посівах цукрових буряків. Це результат сухої та сонячної погоди, що сприяє розвитку цього шкідника.

NB: На присутність шкідників можуть вказувати маленькі яскраві і несистематичні плями на листі. А щоб переконатися у присутності кліщів, достатньо просто уважно подивитися на нижню сторону листя. Побачити шкідників неозброєним оком може бути важко, адже їхні розміри 0,5 мм, тому для цих цілей знадобиться лупа.

Симптоми ураження можна сплутати із наслідками посухи, адже нашестя павутинного кліща впливає на передчасне відмирання листя і, в підсумку, зниження врожайності коренів, які матимуть нижчий вміст цукру.Для контролю павутинного кліща на посівах цукрових буряків є тільки один препарат акарицид Ортус (Ortus) 05 SC. Він діє на поверхні листя і впливає на рухомість та життєздатність шкідників. Тому ефективність обробки залежить від технічної складової, оскільки розпилення має охопити нижню частину листя. Відтак, препарат рекомендують розпилювати ультратонкими струменями з підвищеним тиском. Спеціалісти рекомендують дозу 1,5-1,8 л/га і для підвищення ефективності пропонують використовувати її разом з ад’ювантом (0,05%). Препарат варто використовувати після виявлення шкідника у фазі повного покриття стебла до основи росту коренів.