Впродовж першого півріччя у січні-червні 2018 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом збільшився до 3,9 млрд дол. США. Щоправда позитивне сальдо торгівлі з Євросоюзом зменшилось порівняно з цим періодом минулого року і становить 1,3 млрд дол. США, повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн Нідерланди, Іспанія, Італія, Польща, Франція та Німеччина. Їх сукупна частка становить близько 3/4 обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами. Здебільшого Україна постачає на їхній ринок зернові (975 млн дол. США) та олійні (235 млн дол. США), а також соняшникову олію (527 млн дол. США) і макуху (246 млн дол. США).



Що стосується імпорту, то з ЄС в Україну поставляються алкогольні напої, насіння олійних та зернових культур для сівби, продукти для годівлі тварин, а також тютюн.

— За даними на середину липня, у 2018 році вітчизняні експортери вже повністю використали безмитні експортні квоти Європейського Союзу на пшеницю, кукурудзу, яблучний і виноградний соки, солод і клейковину, оброблені томати, мед, вершкове масло, а також три квартальні квоти на м’ясо птиці. До того ж, закрито додаткові преференційні квоти на пшеницю і кукурудзу, які почали діяти з початку 2018 року. Більш ніж на половину заповнені квоти на ячмінну крупу, крохмаль і оброблений крохмаль, — розповів Микола Пугачов.

При цьому і досі основна частка квот залишається з нульовим або дуже низьким відсотком використання, що вказує на неготовність українських виробників повною мірою реалізувати свій експортний потенціал.