Укрзалізниця обіцяє знизити тарифи на перевезення зерна та палива

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-31
Одним із стратегічних планів Укрзалізниці на цей рік є вирівнювання тарифів на перевезення різної продукції. Як повідомив кореспондент GrowHow, про це на пресконференції розповів голова правління компанії Олександр Камишін.

Він зазначив, що така політика вирівнювання тарифів не матиме значного фінансового ефекту для компанії, однак дасть змогу збільшити обсяги перевезень. Зокрема, планують збільшити тарифи на перевезення залізної руди та вугілля і знизити — для зерна та пального. Точної дати реформування тарифів Олександр Камишін не назвав, зазначивши, що зараз процес на стадії публічних обговорень та узгоджень міністерств.

Керівник Укрзалізниці також розповів, що компанія цьогоріч не очікує збільшення обсягів вантажних перевезень і не планує підвищувати тарифи. Фінансовий план УЗ на 2023 р. передбачає рекордні капітальні інвестиції у відновлення та розвиток інфраструктури — 50 млрд грн. Профінансувати їх планують з дешевих позик від міжнародних фінансових організацій. Водночас в компанії очікують збитків у понад 20 млрд грн через значне соціальне навантаження та скорочення вантажоперевезень.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram