Цьогоріч Україна імпортувала рекордний за всю історію обсяг черешні. Про це повідомили у проєкті EastFruit.

Аналітики зазначили, що вражє не стільки сам факт рекордного імпорту, як те, що він відбувся саме в умовах 2021 року. Цьогоріч надлишок місцевої черешні на ринку був максимальним, а ціна мінімальною. При цьому обсяг імпорту свіжої черешні в Україну збільшившись на 83% порівняно з 2020 роком, сягнувши 2 тис. тонн.

Експорт ж черешні з України цьогоріч різко знизився і став найменшим за багато років. Попри низькі ціни в Україні, дефіцит продукції та високі ціни на черешню на ринках Євросоюзу, за весь сезон українські експортери відвантажили лише 466 тонн черешні.

Вимоги споживачів, у тому числі й українців, до якості черешні постійно зростають. Вони цікавляться сучаснішими великоплідними сортами. У той же час технології вирощування черешні в Україні переважно залишилися традиційними, застарілими з погляду сучасного ринку, пояснив економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

Він додав, що кілька років тому ще вдавалося знаходити споживача на таку черешню. Сьогодні ж з’явилося багато пропозицій імпортної продукції вищої якості, за яку український споживач готовий платити більше. До речі, за словами Андрія Ярмака, на високоякісну українську черешню цього року був дуже високий попит при досить високих цінах, однак на ринку її було небагато.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram