Українська черешня за тиждень подешевшала на 30%

Ціни на українську черешню вже помітно нижчі, аніж були в аналогічний період минулого року. Поступатися в ціні садівники змушені через неочікувано високу пропозицію. Також серед причин подешевшання незадоволення споживачів якістю пропонованих плодів. Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit.

Ще одним негативним фактором для садівників цього сезону став обмежений доступ до ринків реалізації. Основне виробництво черешні зосереджено у Запорізькій та Миколаївській областях, які на сьогодні частково окуповані та практично не мають можливості відвантажувати свою продукцію в інші області.

Великим господарствам вдається відвантажувати черешню не дорожче 25-45 грн/кг ($0,85-1,54/кг) в середньому на 30% дешевше, ніж тижнем раніше.

Зараз ціни на черешню в Україні вже в середньому на 25% нижчі, ніж у другій половині червня 2021 року. Виробники зазначили, що не мають наміру далі знижувати ціни, бо це буде не рентабельно. Також українські садівники не впевнені, що зниження цін спричинить підвищення темпів збуту черешні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram