Цього року великі партії замороженої малини українського виробництва вперше експортували до США та Канади. Експерти назвають цю подію епохальною.

В Українській плодоовочевій асоціації (УПОА) розповіли, що в Канаду і США українські експортери поставили по одном морському контейнеру малини. Зазначили також, що логістика зайняла близько півтора місяці, а покупці задоволені якістю поставленої продукції.

Покупець розглядає можливість продовження співпраці з українськими постачальниками на постійній основі, уточнили у УПОА.

В асоціації виділи два важливих аспекти цієї події для розвитку виробництва і заморозки ягоди в Україні:

  • Український експортер малини попередньо успішно пройшов сертифікацію FDA (The United States Food and Drug Administration), яка передбачає високий рівень вимог до якості продукції та логістики.
  • США і Канада традиційно платять вищі ціни за імпортну малину, порівняно з іншими великими країнами-імпортерами. Це створює непогані можливості для українських експортерів для інвестицій в підвищення якості продукції.

Україна традиційно експортувала заморожену малину переважно в Польщу, яка добре заробляє на реекспорті української малини в інші країни світу. Вихід на прямі поставки у країни з високим рівнем імпортних цін є дуже важливим кроком для подальшого розвитку ягідного бізнесу в Україні, зауважив економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

Зазначимо, що на США і Канаду припадає близько 80% всього глобального імпорту замороженої малини в вартісному вимірі та близько 65% в натуральному. США імпортує цей товар переважно з Чилі, Мексики і Сербії. Звідти ж, а також із США купує заморожену малину і Канада.

Експерти наголосили, що для України, яка входить в п’ятірку найбільших світових експортерів замороженої малини, дуже важливо закріпитися на цих двох ринках збуту. Особливо це важливо на тлі очікуваного зростання обсягів виробництва всіх видів ягід в 2022-2024 роках.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram