У зимово-весняний період 2022 року ціни на тепличні овочі в Україні можуть різко зрости. Ціновий стрибок може бути настільки відчутним, що для великої частини українських споживачів свіжі помідори, огірки та перець у цей період будуть недоступні. Про це поводомили у проєкті EastFruit.

Аналітики зазначили, що вже сьогодні ціни на тепличні овочі зростають. Не виключають, що до Нового року вартість таких овочів оновить історичні рекорди. Серед основних причин називають:

  • Різке подорожчання газу та інших енергоносіїв.
  • Збільшення вартості імпортних тепличних овочів через подорожчання міжнародних перевезень.
  • Різке зростання вартості добрив, ЗЗР та інших матеріально-технічних ресурсів.
  • Збільшення витрат на робочу силу.

Ще один фактор, який, на думку фахівців, впливає на ціноутворення вихід з виробництва найменш ефективних тепличних господарств. Це відбулося через порівняно низькі ціни на тепличні огоріки та помідори у 2021 році.

Читайте також: Через подорожчання газу більшість теплиць закриють — економіст

У EastFruit зазначили, що Україна інтегрована у європейський ринок тепличних овочів, тому труднощі на ринку не унікальні лише для нашої країни. На фоні дорогого газу серйозно потерпають тепличні господарства Німеччини, Польщі, Великобританії, Нідерландів та інших європейських країн. Прогнозують, що це буде причиною подорожчання імпорту з теплих країн, зокрема, Туреччини, Ізраїлю, Мароко, Єгипту та Узбекистану.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram