Українські зерновики просять владу зберегти Міністерство аграрної політики та продовольства

Редакція GrowHow.in.ua  2022-12-23
Українська зернова асоціація (УЗА) звернулася до Президента та глави уряду з проханням зберегти Міністерство аграрної політики та продовольства України в процесі оптимізації центральних органів виконавчої влади.

Як повідомила GrowHow пресслужба асоціації, УЗА вкрай стурбована анонсованою ЗМІ концепцією оптимізації Кабміну, у процесі якого знову планують об’єднати Міністерство аграрної політики та продовольства України з Міністерством економіки України.

А УЗА зазначили, що Україна вже проходила подібну процедуру, але вже за півтора роки було прийняте правильне рішення про відновлення Мінагрополітки.

— Аграрний сектор сьогодні є наріжним каменем для забезпечення економічного зростання, продовольчої безпеки країни, стабільності національної валюти, соціального захисту населення та розвитку сільських територій. Аграрна галузь забезпечує 20% робочих місць, 13% ВВП та понад 50% валютних надходжень країни від експорту, — наголосили в УЗА.

Тому, на думку зерновиків, логічним та водночас надзвичайно важливим фактом є наявність одного окремого спеціалізованого органу державної влади загальнонаціонального рівня, який відповідатиме за визначення пріоритетних напрямків розвитку сільського господарства, формування аграрної політики, забезпечення збільшення аграрного виробництва та контролю якості і безпечності харчових продуктів тощо.

— Наші партнери та конкуренти на світовій продовольчій арені мають власні профільні аграрні міністерства для розвитку, просування та ефективного функціонування аграрної галузі. Зокрема, США, Канада, Туреччина, країни-члени ЄС, за виключенням Австрії, мають окремий центральний орган виконавчої влади, який відповідає виключно за формування аграрної політики, сільське господарство та продовольство. Україна не виняток, нам потрібно й надалі розвивати нашу галузь. Окрім того, на наших плечах і велика відповідальність не лише за продовольчу безпеку всередині країни, але й світу, — наголосили в УЗА.

Загалом УЗА поділяє ідею оптимізації діяльності урядових структур. Однак там вважають, що ліквідація Мінагрополітики призведе до негативних наслідків як в агропродовольчому секторі, так і економіки держави в цілому. Також вона викличе стурбованість іноземних партнерів і поставить під загрозу налагодження експортних поставок українського продовольства в країни, що його потребують.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram