Фонд держмайна пропонує штрафувати за відмову у перевірці держпідприємств

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-23
Фонд державного майна України пропонує запровадити відповідальність керівників держпідприємств за недопуск до проведення аудиту і несвоєчасне подання фінплану. Як повідомила GrowHow пресслужба відомтва, відповідний законопроєкт (№8293) вже зареєстрований у Верховній Раді.

Причиною такої ініціативи називають численні випадки недопусків до проведення внутрішнього аудиту підпорядкованих держпідприємств. Наприклад, впродовж 2021–2022 років представників Фонду не допустили до перевірки на «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат» (державна частка 68,009%) і на завод «Квант» (державна частка 73,28%).

У Фонді держмайна розповіли, що часом також стикаються з бездіяльністю керівників держпідприємств. Наприклад, 119 держпідприємств невчасно подали на затвердження фінансові плани на 2021 рік, а 138 — на 2022 рік. При цьому взагалі не подали фінплани на 2021 рік 443 держпідприємства і на 2022 рік — 519.

— З метою вирішення цих проблем, Фонд держмайна запропонував встановити відповідальність керівників за недопущення до проведення внутрішнього аудиту, а також за несвоєчасне подання на розгляд, погодження або затвердження річного фінансового плану та звіту про його виконання, — йдеться у повідомленні пресслужби відомства.

Розмір штрафу, який буде накладатися на керівників держпідприємств за недопуск до аудиту, коливатиметься від однієї до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За неподання фінплану — від 100 до до 500 неоподатковуваних мінімумів.

Також Фонд ініціював посилення відповідальності за порушення вимог органів приватизації щодо своєчасного подання достовірної інформації про об’єкти приватизації, які підлягають продажу, або подання інформації не в повному обсязі. Розмір відповідальності керівників держпідприємств за ці порушення пропонують встановити на рівні від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У Фонді держмайна вважають, що прийняття законопроєкту дозволить посилити захист майнових інтересів держави і підвищити відповідальність керівників держпідприємств за неефективне управління.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram