Українські сільгоспвиробники обробили від гризунів більше пів мільйона гектарів насаджень

Редакція GrowHow.in.ua  2023-01-23
З осені минулого року до 19 січня 2023 р. українські сільгоспвиробники обробили від мишовидних гризунів 530 тис. га. Про це GrowHow повідомили у Держпродспоживслужбі.

Зокрема, озимих зернових культур оброблено 304 тис. га; озимого ріпаку — 200,1 тис. га. Також аграрії обробили 14,9 тис. га багаторічних трав та 11 тис. га інших культур. Хімічним методом проти мишовидних гризунів оброблено 444 тис. га, біологічним — 86 тис. га.

Ареал розповсюдження гризунів у посівах озимих зернових культур та ріпаку становив 6-62% площ за середньої чисельності 1-2, макс. 3 (Волинська, Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Тернопільська обл.), в осередках Запорізької та Кіровоградської областей 4-5 жилих колоній на гектар з 1-6 жилими норами.

У заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур було 1-3 колонії на гектар. В осередках Волинської, Дніпропетровської, Запорізької, Рівненської, Черкаської, Хмельницької областей — 4-5 жилих колоній на гектар з 2-6 жилими норами.

Читайте також: Контроль за комірними шкідниками

У Держпродспоживслужбі нагадали, що якщо на одному гектарі посівів щільність мишоподібних гризунів сягає 3-5 і більше жилих колоній, то необхідно негайно приступити до їх знищення.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram