В Україні вже другий рік поспіль запаси яблука сорту Ґала вичерпуються вже до кінця січня. Як зазначили фахівці проєкту EastFruit, це відбувається через високу популярність цього сорту у світі при обмеженій пропозиції від українських садівників.

Сорт Ґала в останні роки став домінуючим у світовій торгівлі. Він зайняв першість навіть у США, де домінування сорту Ред Делішез довгий час було непорушним. В Україні цей сорт також популярний, але садівники замінюють старі сорти надто повільно, щоб задовольнити попит.

Як зазначили аналітики, українські виробники яблук намагаються “вичавити” із садів зі застарілими сортами максимум, навіть попри величезні складнощі з їх експортом. Великі виробники, які мають якісну Ґалу, зберігають її для виконання експортних контрактів, тому на внутрішній ринок таке яблуко вже практично не надходить.

NB: У 2021 р. якісні яблука сорту Ґала в Україні майже неможливо було купити вже в середині січня. Однак тоді й урожай яблука був значно нижчим, аніж сьогодні.

Цікаво, що запаси яблук інших сортів самі садівники оцінюють як загрозливо високі. Вони не впевнені, що до кінця сезону матимуть змогу розпродати всю накопичену продукцію.

Читайте також про найпопулярніші сорти яблук у Європі: WAPA назвала найпопулярніші сорти яблук у Європі

За словами керівника проєкту “АПК-Інформ: овочі та фрукти” Олександра Хорєва, в українському експорті зараз домінують сорти Ред Джонапрінц та Ред Чиф. В урожаї 2021 р. якісних яблук цих сортів було багато.