У сезоні 2021/22 українські виробники яблук можуть отримати значні збитки через неможливість реалізувати врожай. Про це написав на своїй сторінці у Facebook директор компанії “Сади Дніпра” Олександр Пахно.

Він зазначив, що українські садівники сьогодні зіткнулися з великою проблемою: ціни на яблуко у світі низькі, а найбільш перспективні ринки збуту яблука для України залишаються недоступними. Йдеться передусім про В’єтнам, Єгипет та Індію. При цьому, країни ЄС, які є конкурентами України на ринку яблука, мають повний доступ до цих ринків.

— Існує реальна загроза неможливості реалізації всього врожаю та отримання збитків від вирощування яблук значною частиною садівників. Саме зараз варто підняти питання про об’єднання зусиль виробників навколо експортних стратегій за підтримки держави, — написав Олександр Пахно.

Від держави садівники чекають термінової активізації зусиль в усуненні всіх нетарифних бар’єрів для експорту українського яблука на потенційно привабливі ринки. На думку аграрія, для цього потрібно узгодити процедури визнання фітосанітарних сертифікатів, що видаються в Україні для експорту свіжого яблука.

— Ми оцінюємо, що обсяги експорту українського яблука в Індію, Індонезію, Єгипет та В’єтнам може сягати 200-250 тис. тонн на рік. Це може повністю замінити ринок РФ, закритий на даний момент для українського виробника, — зазначив садівник.

Олександр Пахно додав, що Польща, яка також не має доступу до ринку РФ, ще у 2016 році узгодила всі процедури. Завдяки цьому країна не тільки зменшила негативний вплив від закриття ринку РФ для своїх виробників, але й збільшила виробництво та експорт яблука.

Свій пост аграрій написав як офіційне звернення до влади та зацікавлених сторін. Зазначив, що Українська Плодовоовочева Асоціація готова співпрацювати з державними інституціями і сприяти поліпшенню доступу до ринків збуту яблука та інших фруктів і овочів і також готова співпрацювати з державою в просуванні експорту і внутрішнього споживання плодоовочевої продукції.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram