В Україні суттєво скоротився попит переробників на соняшник. Через це закупівельні ціни на культуру майже не змінилися навіть попри їхнє світове зростання. Останнє відбулося на тлі активного подорожчання сої та продуктів її переробки. Про це повідомив GrainTrade.

Аналітики зазначили також, що переробники не поспішають підвищувати ціни, оскільки очікують зниження цін на рослинні олії після бурхливого зростання. Деякі взагалі зупинили закупівлі соняшника. Відтак, запаси соняшника у виробників досить великі, а експортний попит на соняшникову олію незначний.

Переробники очікують, що виробники активізують продаж соняшника, оскільки незабаром їм знадобляться кошти для проведення весняно-польових робіт.

NB: Минулого року пік закупівельних цін на соняшник прийшовся на кінець лютого. Цьогоріч це може відбутися раніше з огляду на високі темпи збирання сої у Південній Америці.

Аналітики зазначили, що подешевшання нафти та збільшення поставок сої нового врожаю з Південної Америки найближчим часом посилить тиск на ринки олійних культур.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram