Кабінет Міністрів ухвалив “Правила розроблення робочих проєктів землеустрою”, де зафіксували чіткі й зрозумілі норми складання відповідної документації. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

За словами Міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка, розробники документації із землеустрою отримали вичерпний перелік якісних і кількісних вимог до робочих проєктів.

Він зазначив, що відповідна постанова фіксує вимоги щодо розроблення робочих проєктів з метою рекультивації порушених земель, зняття та перенесення родючого шару ґрунту, консервації деградованих та малопродуктивних угідь, поліпшення сільськогосподарських і лісогосподарських угідь, захисту земель від ерозії, підтоплення, заболочення, вторинного засолення, висушення, зсувів, ущільнення, закислення, забруднення промисловими та іншими відходами, радіоактивними та хімічними речовинами.

Правила встановлюють, що робочий проєкт землеустрою має включати такі положення:

  • підставу для виконання робіт;
  • характеристику об’єкта (місце розташування, площа, кадастровий номер (за наявності), цільове призначення, тощо);
  • мету розроблення робочого прокту (визначення конкретних шляхів поліпшення сільськогосподарських угідь та лісових земель);
  • вихідні дані для здійснення поліпшення сільськогосподарських угідь і лісових земель (нормативно-правові акти, наукові, технічні та інші документи).

Результатом виконаних робіт буде робочий проєкт землеустрою щодо поліпшення сільськогосподарських угідь і лісових земель, який передбачатиме ряд заходів. Зокрема щодо організації території полів з виділенням робочих і технологічних ділянок, що забезпечують проведення диференційованого обробітку ґрунту і впровадження прогресивних технологій обробітку культур з урахуванням особливостей кожної земельної ділянки.

Також робочий проєкт визначатиме оптимальні напрями обробітку ґрунту; розміщення культур на робочих ділянках полів та ротації сівозмін за роками. Ще одним результатом проєкту має бути визначення норм внесення добрив під культури і дотримання балансу гумусу в ґрунті.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram