Українські науковці хочуть дослідити можливості декарбонізації при органічному виробництві

Національна академія аграрних наук (НААН) пропонує провести дослідження щодо декарбонізації при органічному виробництві сільськогосподарської продукції. Зокрема, науковці вважають, подальшого розвитку потребує обґрунтування структури посівних площ і нових принципів в оцінці значення попередників, які покращують фітосанітарний стан посівів без використання хімічних засобів контролювання бур’янів. Про це повідомила пресслужба НААН.

Пропозиції щодо проведення дослідження висловили члени Президії НААН під час засідання Бюро Президії, на якому обговорювали питання наукових засад розвитку органічного землеробства в Україні у контексті ініціатив Європейського Зеленого Курсу. Науковці вважають, що ширші дані про декарбонізацію при органічному виробництві дадуть змогу запобігти негативному впливу зміни клімату.

NB: Декарбонізація — це пом’якшення наслідків зміни клімату

Члени Президії відмітили, що дослідження з питань розвитку органічного землеробства набувають дедалі більшої актуальністі у сучасних умовах. Йдеться як про кліматичні зміни, так і про коригування пріоритетів функціонування аграрного сектора України внаслідок збройної агресії російської федерації.

Читайте також: Науковці встановили, що ширше використання ГМО у сільському господарстві ЄС поліпшить екологічну ситуацію

Науковці зазначили, що зміна структури сівозмін вимагатиме перегляду систем обробітку ґрунту у бік їх мінімізації. Це дасть змогу економити пальне та знизити обсяги викидів вуглецю в атмосферу. Водночас дефіцит добрив та необхідність покращення стану ґрунтових ресурсів вимагають розроблення систем удобрення з максимальним залученням відновних місцевих ресурсів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram