Директор ГС “Борошномели України” Родіон Рибчинський написав листа першому віце-прем’єр-міністру України міністру економіки Олександру Любченку із закликом не підтримувати депутатську ініціативу щодо обов’язкової фортифікації борошна. Про це повідомляє АПК-Інформ.

В асоціації вважають, що ідея обов’язкового збагачення борошна фолієвою кислотою є помилковою через ряд економічних і медичних причин. Зокрема, відзначають, що при тепловому обробітку руйнується до 90% фолієвої кислоти, яка є в сирому борошні. Також близько 50% речовини втрачається при тривалому зберіганні на світлі.

Детальніше про законопроєкт читайте: Українських виробників хочуть зобов’язати вітамінізовувати борошно

Борошномели проблему бачать, зокрема, у тому, що стаття 10 законопроєкту “Про фортифікацію борошна” зобов’язує знищувати борошно, якщо воно не відповідає встановленим нормам. Таким чином документ провокує зростання цін на продукцію. До того ж, запровадження фортифікації потребує капітальних затрат на модернізацію виробничих ліній. За оцінками ГС “Борошномели України”, це спричинить здорожчання борошна орієнтовно на 2-2,5 тис. грн/1 тонну.

Обов’язкова фортифікація борошна, виготовленого на території України, призведе до втрати зовнішніх ринків, на яких є попит на нефортифікований продукт. Також додавання синтетичної фолієвої кислоти ставить під питання можливість виготовлення продукції, сертифікованої як органічна, вважає Родіон Рибчинський.

Щодо помилковості рішення з медичної точки зору, експерт наводить аргумент про заборону приймати фолієву кислоту деяким людям за станом здоров’я. Також він зазначає, що тривале споживання фолієвої кислоти у великій кількості може спричинити дефіцит вітаміну В12.

NB: “Враховуючи усі зазначені причини, а також необов’язковість фортифікації імпортного борошна, виникає думка, що законопроєкт має на меті скоріше створити ринок збуту добавок до борошна шляхом знищення борошномельної галузі України”, йдеться у листі.

Так, “Борошномели України” категорично не підтримують законопроєкт №5657 “Про фортифікацію борошна” і закликають урядовців не підтримувати його.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram