Поточні ціни на зерно нового врожаю 2022 року в середньому на $50 вищі, ніж у лютому минулого року. Про це повідомила директорка департаменту дослідження ринків компанії УкрАгроКонсалт Єлизавета Малишко.

Вона зазначила, що саме у лютому традиційно активно укладаються форвардні контракти на українське зерно та олійні нового врожаю. Відтак і прослідковуються цінові тенденції. За словами експертки, на формування ціни впливають декілька факторів і цьогоріч всі вони посприяли здорожчанню.

Зокрема, різке зростання цін у січні спричинила нестабільність на сході України. Однак експертка вважає, що не варто переоцінювати вплив цього політичного чинника, адже з відвантаженням зерна на разі не виникає труднощів. Натомість здорожчання технологій суттєво вплинуло на вартість зерна.

Осінь-зима 2021 року відзначилася різким зростанням цін на добрива. Внутрішні ціни на азотні добрива зросли вдвічі порівняно з аналогічним періодом минулого року, що стимулювало збільшення імпорту. Частка міндобрив у структурі витрат на вирощування може збільшитися до 20-25%, зазначила Єлизавета Малишко.

Погодний фактор також впливає на ціноутворення. Хоча офіційних даних про стан посівів поки немає, але осінні та зимові умови були дещо гіршими за минулорічні. Тиснуть на ринок і рекордні запаси пшениці та кукурудзи в Україні, які найбільші щонайменше за 5 років та очікуване посилення конкуренції у новому сезоні як на ринку пшениці, так і на ринку кукурудзи.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram