Українське насінництво нарощує експорт

Photo by Evie S. on Unsplash
Національне насінництво нарощує експорт насіння зернових та олійних культур. У першому півріччі 2022 року його обсяг в 1,8 раза перевищив відповідний показник попереднього року і становить $27,8 млн. Про це розповів завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ “Інститут аграрної економіки” Олександр Захарчук.

У структурі українського експорту насіння зернових та олійних культур традиційно домінує кукурудза (96%). За січень-червень на зарубіжні ринки цього виду насіння продано на $26,8 млн.

При цьому експорт гібридної кукурудзи у кількісному та вартісному виразі збільшився майже вдвічі. Якщо торік за 6 місяців експортували 6,3 тис. т на суму $13,5 млн, то у першому півріччі цього року — 12,2 тис. т на суму $26,8 млн.

— Вперше за роки незалежності України обсяги експорту насіння гібридної кукурудзи перевищили обсяги його імпорту, — наголосив Олександр Захарчук. — За січень-червень цього року з України експортували 12 156 тонн насіння української та іноземної селекції, тоді як поставки з-за кордону склали лише 8812 тонн.

Крім кукурудзи, на зарубіжні ринки також експортували:

  • 167 тонн насіння соняшнику;
  • 58 тонн сої;
  • 16 тонн льону;
  • 15 тонн ріпаку;
  • 21 тонн гірчиці.

Ці культури надали державі додатково ще близько $1 млн, що на рівні відповідного показника минулого року.

За словами експерта НААН, у першому півріччі експорт збільшився за рахунок додаткових можливостей розвитку національного насінництва. З одного боку, це пов’язано з втратою логістичних каналів постачання насіння з-за кордону через широкомасштабну агресію рф, а з іншого — зі збільшенням виробництва на власних потужностях українських насіннєвих заводів. Окрім того, визнання Європарламентом української системи сертифікації насіння дозволило Україні вже другий рік поспіль нарощувати експорт насіння, найперше до країн Євросоюзу.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram