Ціни на огірок на українському ринку продовжують знижуватися, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Оператори ринку пов’язують цю ситуацію зі збільшенням пропозиції огірка нового обороту з місцевих господарств. За інформацією проєкту, на сьогодні практично всі тепличні комбінати України приступили до реалізації даної продукції.Попри те, що поставки імпортного огірка з Туреччини продовжували скорочуватися, ціни на нього все одно продовжували знижуватися. Представники оптових компаній пояснювали це різким погіршенням якості пропонованої продукції, у зв’язку з чим багато оптові покупці віддавали перевагу місцевим огірку. З цієї причини продавці змушені були знижувати відпускні ціни, і до кінця тижня пропонували турецький огірок за ціною 42-44 грн / кг ($ 1,72-1,80 / кг), що в середньому на 10% нижче, ніж тижнем раніше.

Тим часом, пропозиція огірків з місцевих теплиць продовжувало збільшуватися, що провокувало подальше зниження цін на дану продукцію. Крім того, тиск на ціни надавало присутність на ринку дешевших імпортних огірків. Таким чином, ближче до кінця тижня українські тепличні комбінати пропонували свою продукцію за ціною 60-70 грн / кг ($ 2,45-2,86 / кг), що в середньому на 10% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня.

Варто відзначити, що рівень цін на тепличний огірок в Україні вже опустився до рівня минулого року в аналогічний період. З огляду на цей факт, а також те, що в цьому сезоні багато українських господарств з економічних міркувань зробили ставку саме на огірок, не виключено, що вже найближчим часом ціни на дану продукцію почнуть знижуватися досить швидко в умовах посиленої конкуренції на внутрішньому ринку.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram