У 2019 році площі під соєю зменшились на 8% (129,8 тис. га), проти минулого року, та на 20,7% (414,5 тис. га), у порівнянні з 2017 роком. Про це свідчать дані Української аграрної конфедерації.
Попри це, за січень-вересень 2019 року українські аграрії виробили на 49,7% сої більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. При цьом потенціал для вирощування цієї культури на українських землях може бути набагато більшим.Але соєві правки, що були запроваджені у 2018 році з метою переорієнтації ринку сої на внутрішнє споживання, не дали очікуваного ефекту. Рівень попиту на продукти перероблювання сої в Україні є недостатнім відносно існуючої пропозиції, а для нарощення обсягів експорту соєвого продукту потрібно чимало часу.

Через це та ще низку факторів, ціни на внутрішньом ринку країни знижуються. Так, середньозважена вартість 1 тонн сої на початок жовтня 2019 склала 6932 грн, що на 33,3% менше від показників за аналогічний період минулого року (10 402 грн/тонн).

Зважаючи на таку ситуацію з цінами, попитом та умовами виходу на світовий ринок, українські фермери, котрі вкрай невдоволені станом сучасного українського ринку сої, планують відмовитись від її вирощування у наступному році.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram