Яблуко є найбільш доступним фруктом для українського споживача, але з кожним роком все більшої популярності набуває споживання банану, повідомляє Fruit-Ukraine.org
За 8 місяців поточного року Україна імпортувала 181,1 тис. тонн банану, загальною вартістю $102,3 млн. Такі показники є рекордними, як мінімум за останні 5 років, а в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року загальний об’єм завезених бананів збільшився на 14%.

Варто зазначити, що позитивна динаміка збільшення імпортних постачань бананів спостерігається протягом останніх 5 років. Не став виключенням і минулий сезон, навіть попри велику пропозицію на вітчизняному ринку дешевого яблука.

—Така ситуація зумовлена багатьма факторами. По-перше, банан – вже давно не є якоюсь новинкою і екзотикою для українського споживача. Сьогодні культура споживання даного фрукта в нашій країні вже на доволі високому рівні, і не тільки у свіжому вигляді, але й в якості наповнювача для домашньої випічки, складових йогуртів, салатів та інших страв. Ще однієї причиною підвищення споживання бананів є зростання популярності тренду «снеків». Банани, гарно підходять в якості перекусів, і до того ж, їх зручніше вживати в їжу, в дорозі, школі, на роботі, чи університеті, — пояснює ситуацію директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.Однак, найближчим часом можливе зростання цін на банан в Україні та світі. Останні декілька тижнів вже спостерігається суттєве подорожчання цих фруктів. Подекуди закупівельні ціни на банан збільшилися у 2 рази.

Головною причиною зростання є розповсюдження грибкового захворювання TR4, на бананових плантаціях в Еквадорі, який є світовим лідером з експорту бананів, а частка цієї країни становить 24% від усього світового експорту. Тому, розповсюдження захворювань на плантаціях в цій країні відіб’ється на ціновій ситуації в Україні. Прогнозується, що найближчим часом ціни на банан у всьому світі та надалі будуть зростати.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram