На ринку тепличних помідорів в Україні встановилася низхідна цінова динаміка, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Комбінати як і раніше посилаються на сильну конкуренцію з боку продукції відкритого ґрунту, внаслідок чого вони змушені були знижувати відпускні ціни.

До кінця тижня великі тепличні господарства відвантажували томати по 15-17 грн / кг ($ 0,61-0,69 / кг), що в середньому на 15% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня. При цьому багато представників тепличних комбінатів відзначали, що зниження цін не робило позитивного впливу на темпи збуту даної продукції.Тим часом, тепла сонячна погода сприяла збільшенню пропозиції від виробників південного регіону і Закарпаття. Результатом цього стало незначне зниження цін, і до кінця тижня томати з відкритого ґрунту пропонувалися від 10 грн / кг ($ 0,40 / кг), а ціни на некондиційний томат виробники нерідко знижували до 4 грн / кг (0,16 / кг).

Варто додати, що ціна на томат в тепличних комбінатах України вже в середньому на 23% поступається цінами аналогічного періоду попереднього року. При цьому виробники сьогодні не виключають подальшого здешевлення цієї продукції в разі збереження поточних темпів збуту на ринку.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram