Цього тижня ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго зросли на 0,9% до 144,56 $/т на новинах про наміри китайської державної компанії Sinograin купити 1-3 млн т американської кукурудзи з постачанням із західного узбережжя США в травні-липні. Ймовірно, ця закупівля передбачена умовами торгового угоди між США і Китаєм, яке буде укладено до кінця березня. Про це пише GrainTrade.

Купівля кукурудзи в США за поточними цінами означатиме, що Китай заплатить на 10-15 $/т більше, ніж за українську кукурудзу.

За даними Agricensus, зараз на західному узбережжі ціни на кукурудзу становлять 193,25 $/т FOB PNW, що майже на 25 $/т перевищує ціну 168,75 $/т FOB Україна. Але вартість фрахту на 10 $/т нижче, ніж з України.

Україна в 2018 році стала основним постачальником кукурудзи в Китай. У загальному імпорті 3,52 млн т частка кукурудзи з України склала 3,52 млн т, з США 312 тис т. У результаті торгового спору Китай в 2018 р. скоротив імпорт кукурудзи з США на 59%.

Незважаючи на значний попит з боку державних компаній, імпорт кукурудзи в Китай строго регулюється квотами, які наразі урядом встановлені на рівні 7,2 млн т, з яких частка державних імпортерів становить 60%. Компанія Zhengbang Group, яка є одним з найбільших виробників кормів, запропонувала уряду знизити квоти.

Українська кукурудза завжди мала перевагу перед американською завдяки відсутності ГМО. Минулого тижня Україна експортувала 770 тис. т кукурудзи, а в цілому в сезоні 17,6 млн т, що на 70% перевищує відповідний показник минулого року.

До закінчення сезону ще можна експортувати 10-11 млн т кукурудзи. Очікувалося, що 2-3 млн т придбає Китай, 2-3 млн т ЄС і 1 млн т Індія. Ціни на українську кукурудзу опустилися до 170 $/т FOB, що дозволяє їй конкурувати з американським зерном, проте аргентинська кукурудза має нижчу ціну.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram