У січні експорт соняшникового шроту з України досяг максимального місячного обсягу з початку сезону. Він склав 622 тис. тонн, що на 37% більше, аніж місяцем раніше та у 2,2 рази перевищує показник січня 2021 р.

За словами аналітикині олійних ринків ІА “АПК-Інформ” Світлани Киричок, зростання відвантажень зумовлене збільшенням експорту до Китаю (+56% до грудня) та країн Євросоюзу (+41%). При цьому, частка Китаю в загальному обсязі відвантажень української продукції зростає, а частка ЄС планомірно скорочується.

Загалом за вересень-січень 2021/22 МР Китай продемонстрував рекордні темпи закупівлі українського шроту. Країни ж ЄС за цей же період імпортували мінімальний обсяг для перших п’яти місяців з 2009/10 МР, уточнила Світлана Киричок.

Експертка відзначила, що тенденція до зниження відвантажень соняшникового шроту до країн ЄС простежується протягом останніх кількох сезонів. Насамперед вона зумовлена переорієнтацією українських екпортерів після відкриття для них китайського ринку. Важливим також є факт нарощування виробництва та переробки олійних культур у країнах Євросоюзу.

В таких умовах, за даними Єврокомісії, в поточному сезоні вперше за тривалий період український соняшниковий шрот поступився російському на ринку ЄС з часткою 37% проти 40%.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram