Чітко і правильно оформлена документація на свою власність допомагає уникнути рейдерства на 99%. Про це зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час онлайн-семінару для фермерів “Захист власності та протидія аграрному рейдерству”.

Він додав, що можливе рейдерство земельної ділянки починається з договору оренди, тому важливо мати оригінали таких договорів, підписані належними особами. Також слід перевірити інші документи: довіреності, заповіти, розписки, іпотечні договори, попередні договори та паспорти.

Ще один елемент захисту від рейдерства — статути агрогосподарств. Чимало з них сьогодні не відповідають закону про фермерське господарство, містять застарілі положення і навіть цілі абзаци статутів інших правових форм.

В статутах слід ретельно пропрацювати розділи про спадкування, адже без цього спадкування буде відбуватись у судовому порядку і цим можуть скористатись зловмисники.

— Ми мали справу з відвертим криміналом і убивствами фермерів. Йдеться про події на Дніпропетровщині кількарічної давнини. Тоді областю прокотилась хвиля загадкових вбивств фермерів, які перед смертю за дивних обставин передавали комусь господарства. Ці злочини не розслідувались. Тільки розголос і публічний тиск зрушили справи з мертвої точки. Життя не повернеш, але самі господарства передали назад спадкоємцям. По деяким, правда, ще тривають суди. Але обʼєднана фермерська спільнота, розголос і громадськість — дієві. А ВКФ, як фермерське обʼєднання, захищало аграріїв і далі відстоює фермерські інтереси, — поділився власним досвідом голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад Іван Слободяник.

За словами Тараса Висоцького, останніми роками в Україні було багато чого зроблено, щоб зменшити аграрне рейдерство. Зокрема, оновлено законодавство, відкрито ринок сільгоспземель, запущено прозорі земельні аукціони. Однак “білі плями” все ще є — в основному у комунальних землях, переданих громадам.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram