У пік ягідного сезону в Українському клубі аграрного бізнесу проаналізували позиції України у рейтингу країн-виробників ягід. До уваги брали традиційні українські ягоди: малину, смородину, вишню, черешню, лохину тощо.

Так, визначили, що за виробництвом смородини і вишні наша країна замикає трійку світових лідерів. У десятку перших Україна входить за виробництвом малини та черешні, займаючи 7-ме та 9-те місця відповідно. За виробництвом лохини наша країна посідає 13-те місце у рейтингу найбільших світових виробників ягід. А за вирощуванням полунці — 20-те місце.

Для деяких ягід високе місце України в рейтингу найбільших країн-виробників обумовлене територіальною приналежністю та традиціям. В першу чергу це стосується смородини та вишні. Однак, навіть, для ягід зі світовим визнанням (полуниця, лохина) Україна впевнено займає вагоме місце у світовому виробництві, — прокоментувала аналітикиня УКАБ Світлана Литвин.

Зазначимо, що першість у рейтингу країн-виробників ягід за виробництвом смородини, малини та вишні посідає Росія; черешні — Туреччина; лохини — США; полуниці — Китай.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram