Володимир Зеленський підписав Закон №1601-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою”. Про це повідомили у пресслужбі Мінагрополітики.

Верховна Рада цей Закон ухвалила 1 липня цього року. Як зазначили у Мінагрополітики, прийняття Закону про агрострахування було однією з цілей Міністерства, передбаченою в Стратегії розвитку до 2030 року.

Цей критично важливий інструмент дасть нам змогу підтримати агросектор покриттям ризиків. В умовах великої волатильності погодних факторів, відтепер держава забезпечить і гарантуватиме аграріям стабільний дохід незалежно від зовнішніх обставин. Нарешті ці механізми ми зможемо втілювати в життя, зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Закон визначає механізм надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам для страхування їхньої продукції. Також в документі прописані вимоги до учасників ринку, які можуть отримати таку допомогу. Визначає законодавчий акт і страхові продукти, ризики та випадки страхування з державною підтримкою.

NB: Закон встановлює розмір часткового відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам страхових платежів на рівні до 60%. Страхувальниками визнаються юридичні особи, фізичні особи–підприємці та дієздатні фізичні особи, які уклали із страховиками договори страхування або є страхувальниками відповідно до законодавства.

Варто зазначити, що Закон також збільшує ставку податку на дохід за договорами страхування сільськогосподарської продукції на 0,5 відсоткових пункти. В подальшому ці кошти мають бути спрямовані на підтримку страхування сільськогосподарської продукції.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram