Щороку в Україні під площі під ріпаком аграрії відводять понад 1 млн га. Це — вдесятеро більше, ніж 20 років тому, коли культуру висівали на 150-160 тис. га. Такий попит зумовлений експортним потенціалом культури, виробничими можливостями та користю продуктів з ріпаку. Ріпак привабливий для інвестицій та введення культури в сівозміну аграрних господарств.

Експерти департаменту BASF Agricultural Solutions підготували інфографіку, в якій візуалізували переваги та можливості для українських агровиробників від вирощування ріпаку.

Ріпак: чому варто інвестувати в культуру

— Ріпак — насамперед експортна культура. ЄС закуповує насіння, Китай, Ізраїль, Туреччина – ріпакову олію. Шрот мають право постачати до Китаю 9 українських компаній. Дохід від експорту ріпаку тільки 2019-го становив $1,3 млрд, тому один із важливих чинників інвестування в ріпак — міжнародний ринок збуту, — коментує Наталія Мельничук, кроп-менеджер з насіння підрозділу BASF Agricultural Solutions.

Інший важливий аспект – значення ріпаку в сівозміні. Дослідження BASF Agricultural Solutions на посівах у демоцентрах продемонстрували позитивні результати й високі врожаї зернових після ріпаку-попередника. Культура насичує ґрунт азотом, фосфором, калієм і запобігає поширенню небезпечних хвороб у зернових (септоріоз, різні види плісняви, гнилей, борошнистої роси тощо).

До того ж, ріпак — гарний медонос для бджіл та має високу виробничу рентабельність.

Ще один фактор інвестиційної привабливості ріпаку — користь продуктів з нього (біодизель, олія, папір, целюлоза).

З іншого боку, збільшення площ посівів призводить до росту попиту на насіння ріпаку на внутрішньому ринку.

NB: На сьогодні потреба України в насіннєвому матеріалі ріпаку становить орієнтовно 6 тис. тонн на рік, понад 60% з яких – імпорт.

Тому на ринку щороку з’являється по кілька десятків видів гібридів ріпаку. В Україні ж цьогоріч з’явилися такі нові гібриди як ІНВ1170, ІНВ1188 та ІНВ1177 КЛ селекції BASF. Відтестовані в різних кліматичних і погодних умовах, вони демонструють стресостійкість і стабільно високу врожайність. Усе для того, аби українські аграрії могли ефективно зрощувати, зростати та отримувати прибутки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram