Україна багато років була орієнтована в основному на експорт яблук до Росії, але тепер успішно освоює нові ринки в різних регіонах світу і нарощує обсяги поставок. Про це повідомляє “АПК-Інформ“.

— Україна в цьому році рекордно експортує яблуко. Наші яблука розсмакували, вони смачні, хороші, нічим не поступаються закордонним, — запевнив комерційний директор компанії UApple Олександр Марченко.

Основну проблему садів він бачить в тому, що вони були максимально закладені на вирощування сортів, зокрема, Голден і Симиренко, які затребувані в Росії. Після закриття цього ринку виявилося, що в Європі, та й в усьому світі, крім кількох країн, в числі яких Білорусь і Казахстан, ці сорти не затребувані. Тепер же в господарстві основну ставку роблять на сорти, які користуються попитом в Азії: Фуджі, Ред Делішес, Гренні Сміт, Роял Гала.

— Азія — основний ринок, а також Близький і Середній Схід: Катар, Кувейт, Саудівська Аравія, ОАЕ, Індія, Індонезія, Малайзія, Сінгапур, Гонконг. Відкривається все більше можливостей поставляти яблуко в Китай, де в цьому році недобір врожаю на 12 млн тонн, — розповідає Марченко.

Цієї зими виробники з Дніпра вже відвантажили свою продукцію в Африці, ОАЕ, Сінгапурі, Малайзії.

Компанія сертифікована по GlobalGap і може постачати яблуко в Європу, однак, основні свої ринки бачить в інших частинах світу, почасти тому, що в нинішньому сезоні Європу дешевими яблуками забезпечила Польща.

Попри те, що експорт зростає, дуже багато виробників поки ще до кінця не знають необхідних правил, за якими можна добре працювати на ринках ЄС.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram