Нещодавно Всесвітній фонд природи WWF Україна оприлюднив “Огляд стану довкілля та ризиків для людей і бізнесу 2020”. Згідно з дослідженням, стан прісноводних ресурсів в Україні перетнув позначку «високий ризик».

Експерти глобальної природоохоронної організації визначають, що ми невпинно втрачаємо доступ до якісної прісної води через зменшення площі природних територій — луків, лісів, боліт, степів, а також втручання у вільну течію річок та зміну клімату.

Це дуже гучний дзвінок для бізнесу та промисловості, тому що екологічний вплив індустрії є одним з головних ESG-критеріїв для залучення інвестицій. Будь-який бізнес так чи інакше використовує природні ресурси та впливає на довкілля.

Натомість експерти WWF Україна пропонують негайно ввести заборону на осушення будь-яких природних територій, зупинити проекти, які порушують водно-болотні угіддя і передбачають втручання у вільну течію річок. Вони також наголошують на необхідності скорочення площі сільськогосподарських територій.

Довгостроковий прогноз щодо зменшення об’ємів прісної води в Україні є настільки загрозливим, що радше замислитися над тим, як скоротити площі орних земель з 50% до 30% території країни, — йдеться в огляді.

Серед ключових викликів для України, експерти називають також відсутність контролю за використанням хімікатів у сільському господарстві.

Аби мати змогу адаптуватися до кліматичних змін та утримати воду, Україна вже у 2020 році має розпочати роботу зі збереження кожного гектара природного лісу та перетворення «вільних» земель і частин сільськогосподарських угідь на багатовидові ліси та природні ландшафти, а також відновлювати ліси на територіях, де вони були раніше, наголошують експерти WWF.

Першим кроком, на їхнє переконання, має стати надання найвищого природоохоронного статусу близько 100 тис. га найстаріших лісів України пралісам.

Довідково

Всесвітній фонд природи WWF — одна з найвпливовіших та найбільших незалежних природоохоронних організацій у світі, що нараховує понад 5 млн прихильників, має представництва у більш ніж 100 країн світу. В Україні працює понад 20 років.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram