Державна служба статистики України вперше розрахувала частку юридичних осіб, керівниками яких є жінки за регіонами та за організаційно правовими формами господарювання. Відтак, за даними Держстату, 20,47% фермерських господарств в Україні керують жінки. Майже чверть (24,25%) сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та 14,67% сільськогосподарських виробничих кооперативів також очолюють жінки.

Загалом ж частка юридичних осіб України, у яких керівниками є жінки становить 28,9%. Найвищий відсоток керівниць у Донецькій області 31,7%. По 30,5% юросіб очолюють жінки у Вінницькій та Волинській областях. На третьому місці за часткою юридичних осіб, якими керують жінки Житомирська область 30,1%. Найменше у відсотковому співвідношення жінок-керівниць у Київській області 26,9%.

За організаційно-правовою формою господарювання, найбільше жінок керують комунальним установами та закладами 76,96%. На другому місці профспілки та об’єднання профспілок 61,47% їхніх керівників жінки. Третє місце у підприємств споживчої кооперації там 57,42% юросіб, які очолюють жінки. Найменше жінок  серед керівників релігійних організацій лише 4,57%.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram